שותף מתוך המהדורה 3/13/2018 Israel Hayom

דניאל הקטן כתב ספר לאחיו העיוור

דניאל גם אייר - והספר הודפס בכתב ברייל
• היום יצוין בארץ "יום מעשים טובים"

Picture

דניאל ומשפחתו בתחנת המשטרה

צילום: נעם ריבקין פנטון

לפני כחמישה חודשים הגשים דניאל ניסים (9) את  חלומו והוציא לאור ספר ילדים, "ג'ק  והפיראטים". הוא כתב, וגם אייר.

בתחילת הספר הוא כתב: "ספר זה מוקדש להוריי היקרים ובמיוחד לאחי אליעד, שבזכותו אני ועוד אחים כמוני יזכו לשבת ולקרוא ביחד את  הספר שאני כתבתי".

אליעד (7) הוא עיוור ואוטיסט. לפני כחצי שנה ניגש דניאל לאמו אל וסיפר לה על חלומו: לכתוב ספר לאחיו, שיהיה בכתב ברייל ובכתב  רגיל, כדי שהם יוכלו לשבת ולק - רוא יחד את הספר. המשפחה פנתה לערוץ מאיר, לתוכנית המגשימה  חלומות לילדים, ופנייתם התקב - לה. בלילה אחד כתב דניאל ואייר את הספר, וזה נשלח להדפסה במרכז לעיוורים בנתניה. יחד איתו קיבלה  המשפחה גם דיסק-שמע של הסי -  פור. "הם יושבים שעות ביחד, אליעד שומע את הדיסק ודניאל מקריא לו  את הספר", מספרת האם.

כעת חולם דניאל להדפיס את הספר בעותקים נוספים לטובת מש - פחות נוספות. אתמול הוא הגיע עם הספר לתחנת משטרת מעלה אדו - מים, שם התקיים יום שיטור וקהילה לילדים עם מוגבלויות ולבני משפחותיהם לקראת "יום המעשים הטו -  בים" שנערך היום. מעיין זקן, ראש צוות חקירות נוער במעלה אדומים, אשר ארגנה את האירוע עם עמותת  "אור ונתינה": "בשנה האחרונה נרקם קשר מיוחד בין שוטרי וקציני התחנה לבין הילדים. בגלל האהבה שלהם למשטרה ערכנו להם יום המותאם  במיוחד לצורכיהם".

ראה מאמר זה במהדורה האלקטרוית כאן