שותף מתוך המהדורה 5/19/2011 Israel Hayom

להיכנס לנעליים האדומות

אילנית גרשון, שחקנית אנונימית בת ‭ ,29‬ עומדת להיכנס לנעליים העצומות של ג'ודי גרלנד בהפקה בימתית מחודשת של תיאטרון בית ליסין והמדיטק ל"הקוסם מארץ עוץ" • והיא, כצפוי, מאוד מתרגשת

Picture

גרשון בנעליה של דורותי

צילום: דניאל קמינסקי

‭ב25-‬ במאי תעלה במדיטק בחולון הפקה חדשה ומעוררת ציפיות. מדובר בעיבוד בימתי ל"הקוסם מארץ עוץ" ספר שזכה להפוך לסרט מיתולוגי בכיכובה של ג'ודי גרלנד.

ההפקה שמשותפת למדיטק ולתיאטרון בית ליסין תפתח את פסטיבל ישראל לילדים והיא מגוללת את סיפורה של דורותי שסופת טורנדו גדולה סוחפת אותה ואת הכלב הקטן שלה טוטו אל מסע הרפתקאות בארץ עוץ הקסומה שם היא פוגשת דחליל ללא שכל אישפח ללא רגש ואריה פחדן.

על הבימוי והכוריאוגרפיה מופקד גלעד קמחי ראש קבוצת הצעירים של בית ליסין אבל מי שמסקרנת באמת היא השחקנית האלמונית שעומדת לגלם את התפקיד הראשי של דורותי. מדובר באילנית גרשון בת 29 וחצי בוגרת הסטודיו למשחק של ניסן נתיב שהספיקה לשחק בכמה הפקות ובהן "איזבלה" בתיאטרון באר שבע "צינורות" בתיאטרון החאן ו"כנר על הגג" ו"ינטל" בתיאטרון הקאמרי אבל זו הפעם הראשונה שהיא זוכה לקבל תפקיד משמעותי כל כך. גרשון מצטרפת למעשה בהפקה הזו לקבוצת הצעירים של בית ליסין שמופקדת על ההפקה.

"בהתחלה מאוד נלחצתי" מספרת גרשון. "זה היה מאוד מרגש לקבל את התפקיד הזה ומאוד מלחיץ. זו קלאסיקה מפורסמת וזה להיכנס לנעליים של ג'ודי גרלנד. אבל הלחץ ירד בהדרגה במהלך העבודה המדהימה עם קבוצת הצעירים. זו קבוצה מגובשת שעובדת יחד כל כך יפה. שנים ייחלתי לעצמי להיכנס לדבר כזה‭." ‬ קבוצת הצעירים עובדת הרבה זמן יחד. לא חששת להיכנס כאאוטסיידרית ועוד בתפקיד ראשי?

"לא חששתי ולרגע לא הרגשתי לא שייכת. היה מדהים לעבוד איתם ועם גלעד במאי שכל שחקן היה מאחל לעצמו‭." ‬ אז הכיוון שלך הוא מחזות זמר?

"כן מההתחלה. האמת היא שגיליתי שאני יודעת לשיר רק כשנבחנתי לתיאטרון צה"ל. התקבל י ללהקת 'ארבע על ארבע' וכך בשירות הצבאי שלי נפתח בפניי עולם המוסיקה. אני גם עובדת עכשיו על אלבום בכורה ביחד עם מוסיקאי בשם ברק אולייר. זה אלבום אישי של מוסיקת רוק עם חומרים שאני כותבת וזה לוקח זמן‭."‬ ואת גם מתחתנת בקרוב.

"נכון. אני מתחתנת ‭ ב22-‬ במאי שלושה ימים לפני הבכורה של 'הקוסם מארץ עוץ‭.'‬ ירח דבש ירד כמובן מהפרק (צוחקת‭.(‬ אני מתרגשת מזה שאני זוכה בבעל ובתפקיד ראשי עם קאסט מדהים בשבוע אחד‭."‬ אי אפשר שלא להתייחס לייחוס המשפחתי שלך. את בת דודה של שמעון גרשון לא?

"נכון. אבא של שמע ן ומורדי היה אח של אבא שלי וכשה א נפטר שמעון מורדי והאח השלישי שלהם הפכו להיות כמו אחים שלי‭."‬

 il‬‭mayac@israelhayom.co. il ‬

"בהתחלה מאוד נלחצתי, אבל הלחץ ירד בהדרגה במהלך העבודה עם צוות שחקני ההצגה"

ראה מאמר זה במהדורה האלקטרוית כאן