שותף מתוך המהדורה 9/22/2010 Israel Hayom

הממונה על משאבי אנוש נשלח לאוסקר

הסרט, בבימויו של ערן ריקליס, הוא המנצח הגדול חיים של פרסי • השחקנים אופיר • הטובים זאב רווח : מיה קיבל דגן פרס ואדיר על מילר מפעל

Picture
Picture

צוות הסרט המנצח "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש‭."‬ גברו על מועמדים ראויים צילומים: דודי ועקנין מיה דגן. רעדה מהתרגשות

Picture

זאב רווח. 50 שנות עשייה

"שליחותו של הממונה על

משאבי אנוש" הוא הסרט שיתמודד על הזכות לייצג את ישראל במועמדות לטקס האוסקר בפברואר 2011 בקטגוריית הסרט הזר.

הסרט עיבוד לספרו של א.ב יהושע שנבחר אמש בטקס פרסי אופיר של האקדמיה הישראלית לקולנוע ולטלוויזיה כסרט הטוב ביותר לשנת 2010 גבר על סרטים בולטים כמו "הדקדוק הפנימי" ו"פעם הייתי‭."‬ בטקס ששודר אתמול בערוץ הראשון מתיאטרון ירושלים בהנחייתו של אקי אבני חולקו זו השנה ‭ ה21-‬ פרסים לקולנוע העלילתי והתיעודי ‭ ב14-‬ קטגוריות.

זה היה הערב של ערן ריקליס שזכה בפרס הבמאי הטוב ביותר על הסרט "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש‭."‬ סרטו של ניר ברגמן "הדקדוק הפנימי" לא זכה באף פרס. פרס השחקנית הטובה ביותר הוענק למיה דגן על תפקידה בסרטו של אבי נשר "פעם הייתי‭."‬ פרס השחקן הטוב ביותר הוענק לאדיר מילר שכיכב לצידה ב"פעם הייתי" אך בשל צילומים לתוכניתו "רמזור" נעדר מהטקס.

שלישיית "מה קשור" העניקה את הפרס על מפעל חיים לזאב רווח על תרומתו לקולנוע הישראלי במשך יותר ‭ מ50-‬ שנה. "הייעוד שלי הוא העבודה שלי ואם דרכה אני מצליח להשכיח את צרותיהם של אנשים לשעתיים ולשמח אותם - דייני בעולם הזה" אמר רווח.

ואלה הזוכים בשאר הקטגוריות: שלומי אלדר זכה בפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר על סרטו "חיים יקרים‭;"‬ פרס העריכה הוענק לעמי טיר ולמאור קשת על הסרט "המדריך למהפכה‭;"‬ פרס התסריט הוענק לנח סטולמן על הסרט "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש" ורוזינה קמבוס זכתה בפרס שחקנית המשנה על תפקידה בסרט זה; פרס שחקן המשנה הוענק למיכאל מושונוב על תפקידו בסרט "מבול‭;"‬ פרס המלחין הוענק לאבי בללי על הסרט "המדריך למהפכה‭;"‬ פרס הצילום הוענק לצלם הוותיק אמנון סלומון על צילום הסרט "התגנבות יחידים‭;"‬ פרס העיצוב האמנותי הוענק לאבי אביבי על הסרט "זוהי סדום" וגם מעצבות התלבושות של אותו סרט לאורה שיים והילה ברגיאל זכו בפסל הנחשק ופרס עיצוב הפסקול ניתן לאשי מילוא ולגיל תורן על "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש‭." ‬

ראה מאמר זה במהדורה האלקטרוית כאן