שותף מתוך המהדורה 2017-10-10 Israel Hayom

רופאים-עולים? הצפון מחכה לכם

בעקבות המחסור בפריפריה: המשרד לפיתוח הנגב והגליל  מציע עד ‭ 50,000‬ ש' לכל רופא עולה שיגור בצפון

Picture

בית החולים זיו בצפת

צילום: אנצ'ו גוש/ג›יני

זה שנים ארוכות שמשרד הקליטה מעניק סל הטבות לעולים חדשים, אבל פיילוט ייחודי של המשרד לפיתוח הנגב והגליל, שהחל בימים  אלה, לוקח את הרעיון צעד אחד קדי- מה: שילוב של הפערים ברמת שירותי הבריאות בפריפריה ביחס למרכז הארץ, עם הצורך למשוך אוכלוסייה איכותית לגליל, הוליד את תוכנית  "רופאים עולים צפונה".

התוכנית, שנכנסה כאמור בימים אלה להרצה ניסיונית, מעניקה סל הטבות של עד 50 אלף שקלים לכל רופא עולה חדש שיבחר להתגורר בגליל ולהשתלב במערכת הרפואה בגליל. הצורך בפיילוט עלה בין השאר מדו"ח ועדת גרוטו שפורסם בשנה החולפת, ולפיו תוחלת החיים במחוז הצפון נמוכה בשנתיים מהממוצע הארצי. כמו כן, עולה מהדו"ח כי ממוצע הרופאים המועסקים  במחוז צפון עומד על ‭ 1.6‬ לאלף נפשות  לעומת ‭ 3.46‬ רופאים לאלף נפשות על פי הממוצע הארצי.

על פי המכרז שפרסם המשרד לפיתוח הנגב והגליל בערב החג, כל רופא עולה חדש יזכה בסל הטבות שיכלול  בין השאר השתתפות של עד ‭ 90%‬ בשכר הדירה לתקופה של עד שנה וחצי, השתתפות בשכירת רכב ועוד.

"תוכנית רופאים בעלייה מהווה את אחד מהכלים המופעלים על ידי המשרד למטרת עידוד התיישבות ביישובי הגליל, ובו בזמן פיתוח כוח אדם רפואי  איכותי בגליל", אמר אריה דרעי, השר  לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל. "אנו מקווים לפתח את התוכנית עוד יותר בהמשך כדי לצמצם את פערי הרפואה בצפון ולקדם את ההתיישבות ברחבי  הגליל למאות משפחות עולים".

התוכנית צפויה לצאת לדרך כבר בחודש הבא.

ראה מאמר זה במהדורה האלקטרוית כאן