שותף מתוך המהדורה 5/12/2017 Israel Hayom

מלווי נכי צה"ל עתרו לביה"ד לעבודה: "משרד הביטחון רימה אותנו"

Picture

נכי צה"ל ומלווים

מלווי נכי צה"ל הגישו אתמול עתירה לבית הדין האזורי לעבודה, שמטרתה לעצור מכרז שפירסם משרד הביטחון ערב חג הפסח, הנוגע לחברות כוח האדם שמעסיקות אותם.

בישראל יש ‭ 2,500-כ‬ מלווים ישראלים לנכי צה"ל, שהועסקו במשך שנים על ידי שלוש חברות כוח אדם. כשהגיעה השעה למכרז חדש, ועד המלווים לנכי צה"ל, שהוקם לפני ארבע שנים, פנה למשרד הביטחון כדי לשפר את תנאי העסקתם.

לדברי נציגי הוועד, לאחר פגישות רבות התחייב בפניהם המשרד לעדכן את המכרז החדש בשני סעיפים מרכזיים. האחד, הצמדת שכרם לשכר המינימום המעודכן במשק, והאחר - לעדכן בטבלת השכר במכרז כי יוספו ‭ 2%‬ על ותק לעובדים ממשיכים. אישורים אלה מטעם משרד הביטחון גובו בתכתובת אי-מיילים שהגיעה לידי "ישראל היום‭,"‬ ובה גורם בכיר בהסכם מטעם משרד הביטחון מאשר את הסעיפים, שחור על גבי לבן.

"כשהמכרז פורסם, נדהמנו כולנו לגלות שהושמטו ממנו שני הסעיפים המרכזיים שעליהם סוכם‭,"‬ סיפר איתמר שרוני, מההסתדרות הלאומית שמסייעת למלווי נכי צה"ל במאבקם. עוד הוסיף כי לא קיבל עד כה תגובה מהאחראים לתיק באגף השיקום במשרד הביטחון.

ח"כ עפר שלח, יו"ר סיעת יש עתיד, שמלווה את מאבקם של מלווי נכי צה"ל, הבטיח כי יגייס ח"כים נוספים למאבק. יו"ר ועד המלווים של נכי צה"ל, אבנר מלכה ‭ ,(50)‬ שמשמש 30 שנה מלווה לאותו אדם, סיפר: "אנו אוהבים את עבודתנו ונאמנים לה, אך לא נסכים שישפילו אותנו ככה. משרד הביטחון רימה אותנו‭."‬

 ממשרד הביטחון נמסר: "לא ברורות לנו הטענות, שכן שני הסעיפים מופיעים במכרז שפורסם‭." ‬

ראה מאמר זה במהדורה האלקטרוית כאן