מצדיעים לרב  פירר: "הוא לא מדיר נשים"

סערת מופע ההתרמה של עמותת "עזרה למרפא": זמרות וזמרים תומכים בראש העמותה ובאירוע, שיהיה ללא ‭ % % ‬  שירת נשים מרגלית צנעני: "די להתחסדות, זה מופע  תמים" עלמה זהר: "תוקפים את האיש הלא נכון"

Picture

מרגלית צנעני צילום: קוקו

Picture

עידן עמדי צילום: גדעון מרקוביץ'

Picture

עלמה זהר צילום: כפיר זיו

Picture

קובי פרץ צילום: גבריאל בהרליה

Picture

הרב פירר

צילום: גדעון מרקוביץ'

אחרי ה"עליהום" על מופע

המחווה לשלמה ארצי באירוע  ההתרמה לעמותת "עזרה למרפא", בעקבות ההחלטה שלא להשמיע שירת נשים, יצאו אתמול אמנים מוכרים וגורמים נוספים להגנתו של  הרב פירר, העומד בראש העמותה. חלק מהאמנים, דוגמת עידן עמדי וקובי פרץ, אף אמרו כי ישמחו להופיע בהתנדבות באירוע.

הזמרת עלמה זהר כתבה בפייסבוק  כי "אם הרב פירר, שלא הדיר את אמא שלי לפני 25 שנה כשאובחנה  כחולת ‭ ALS‬ ואף אחד לא ידע מה זה ואנחנו היינו לבד ונואשים, ולא הדיר את אחותי כשחלתה בסרטן והיתה צריכה לעבור ניתוח דחוף, רוצה להדיר אותי עכשיו מלבצע שירים  של שלמה ארצי - אני אחיה עם זה.

"לא כי אני לא מתנגדת להדרת נשים, ולא כי אני לא יודעת לפתוח  את הג'ורה שלי כשצריך. אני אמצא לי זירות טובות יותר לנהל בהן את המאבק הזה, בלי להלבין את פניו של איש חסד, שמעטים מגיעים בכלל  למדרגתו. נוחו, גיבורי מקלדת, אתם  יורים באיש הלא נכון".

הזמרת מרגלית צנעני הביעה תמיכה מוחלטת ברב פירר: "אני מצדיעה לרב פירר. מדובר בהצדעה למפעל  שהרב הקים בעצמו - במו מוחו, מרצו  ואמונתו. האיש הזה אינו מדיר נשים", היא אמרה ל"ישראל היום".

היא הדגישה כי "מובן שגם אני נגד  הדרת נשים, אבל בואו נאמר ביושר: מה יותר חשוב? מעשי החסד הנפלאים והעצומים שעושה הרב פירר  - שהוא גאון ויחיד בדורו - למול מופע נקודתי שבו נשים לא תופענה? יש בכלל מה לשקלל בין הטוב לבין  ה'רע' כביכול? לפעמים די זה די! יש רגעים ומצבים שבהם צריך לומר: די להתחסדות! מדובר במופע תמים של  איש חסד דתי".

"משפיע לטובה"

הזמר עידן עמדי כתב: "גילוי נאות, לא הייתי מהאמנים המתוכננים להשתתף באירוע המקורי. כמו כל עם ישראל ישבתי בבית, קראתי ושמעתי את מה שכלי התקשורת בחרו לפרסם על האירוע, את המילים, הניסוחים ובעיקר הטעיית הדעת והציבור. ואולי דווקא כי הייתי מהצד יכולתי להרגיש כמה הסיטואציה הזאת לא הוגנת בעיניי ופוגעת בשורש המטרה  שלנו כעם".

לדבריו, "אני מכיר את הרב פירר מכמה מפגשים ובעיקר מכיר את פועלו. אדם שמקדיש את כל חייו לעם  ישראל. כולו. לכל נשיו ואנשיו, לכל ילדיו.

"הרב פירר הוא אדם ששם את עצמו כדי לעשות טוב ולהשפיע לטובה על המציאות של כולנו, כדי להקל ולו במעט על מי שנמצא בזמנים קשים. ואותו אדם הוא גם אדם דתי.

"אני האחרון לתמוך בהדרת נשים, אבל גם הראשון לתמוך בכיבוד אמונה ותפיסת עולם של אדם אחר. אמונה שאין בה מטרה לפגוע, אלא רק  לבקש את הזכות לכבדה".

"כואב לי על האמנים שנפלו למלכודת הזאת, שאותה טמנו להם אנשים  שידם קלה על גפרורי השנאה", סיכם  עמדי. "מובן שאם ירצו בי, אגיע בשמחה להופיע בהתנדבות מלאה, ממש  כמו שהרב עושה כל חייו".

יתנדב בשמחה

הזמר קובי פרץ מסר כי "כל מה שקשור לרב פירר ולאיש החסד הזה אני מוכן לבוא בשמחה להתנדב".

גם "מתחריו" של הרב פירר, בארגוני הרפואה החרדיים השונים,  הביעו בו תמיכה. כך, לדוגמה, הרב  יוסי ערבליך, יו"ר ארגון "למענכם", כתב כי "התלבטתי רבות אם לגעת בנושא או לא, אך החלטתי  שאין מקום להחריש. לא הפעם. את אביר החסד הרב אלימלך אני מכיר  יותר מ-‭20‬ שנה. מיומי הראשון בתחום הרפואה, תחילה כ'עסקן רפואי' ובהמשך כיועץ רפואי, הערצתי אותו כגאון וכבעל לב ענק.

"בתחום הייחודי של ייעוץ רפואי, לו רק רצה היה יכול להפוך לעסק מסחרי ולהיות אחד מעשירי תבל. אבל הוא בחר בחסד. בהקדשת ימיו ולילותיו למען הזולת בהתנדבות מלאה וללא כל בקשת תמורה. כמובן בלי להפלות או להעדיף מגזר או מגדר. אנשים במצבים רפואיים רגישים מוכנים לשלם הון, אבל הרב פירר לא לוקח. שאלתם את עצמכם פעם מדוע?

"עולם של ערכים"

"אני לא שאלתי כי אני יודע את התשובה. הרב פירר ושכמותו פועלים על בסיס עולם ערכים שניתן  לנו במעמד הר סיני. 'ואהבת לרעך  כמוך' היא כל התורה כולה. אותו עולם ערכים שמנחה אותנו לתת מאיתנו למען הצלת חיים, הוא אותו עולם ערכים שקובע כללים בגדרי  הצניעות, בעשה ואל תעשה, באסור ובמותר.

"הרב פירר כפוף לתורת ישראל - היא ששלחה אותו לחזית הצלת החיים והיא האוסרת עליו להאזין לקול אישה. מי שבז או מחרים את האירוע לכבודו של הרב פירר, בז ומחרים את מאות אלפי החולים המשוועים לחוות דעת רפואית - זו  שעשויה להציל את חייהם".